Ze života Ivety, spoluzakladatelky spolku Nadklam Cestou z exekucí

Iveta Kováčová

NADKLAM: Iveta KováčováNarodila jsem se v Chomutově 1. 5. 1963 do romské chudé hudební rodiny.

V letech 1978 – 1982 jsem vystudovala Střední pedagogickou školu v Litoměřicích. Po maturitě jsem pět let pracovala jako učitelka mateřské školy v Žatci a zároveň zpívala s místní hudební skupinou.

V roce 1986 jsem vyhrála celostátní pěveckou soutěž a započala studium na Státní konzervatoři v Praze Na Rejdišti. Souběžně jsem působila v hudebních skupinách, formacích a muzikálech - Naima, Bacili, Hair, Krysař, Triny, Camael.  Po ukončení studia na konzervatoři v roce 1993 se mi narodil syn.  
V období 1997 - 2006 jsem působila v Česká televizi, kde jsem pracovala jako hlasatelka a moderátorka pořadů pro ČT1 , ČT2, na ČT24 v pořadu Před půlnocí.

V letech 2006 - 2010 jsem pracovala jako redaktorka a moderátorka Českého rozhlasu a také  Ethno – Colours radia, dva roky jsem psala pro časopis ČT+, Slovo 21, do Literárních novin, přispívala jsem také do Romano Hangos.

Od roku 2010 do 2015 jsem byla pedagogem na Mezinárodní konzervatoři v Praze.

Poté jsem učila soukromě zpěv, organizovala a vedla příměstské letní tábory pro děti, pracovala ve skladu s potravinami, byla evidována na ÚP. Moderovala setkání o exekucích.

Mou motivací pro pomoc lidem s exekucemi je především můj bratr, který už dlouhý čas s exekucí žije. Vypadá to, že lidé s podobnými problémy, které zásadně ovlivňují život jako takový a neumožňují žít, je více, než společnost dokáže unést.

Pokud existuje naděje, cesta jak těmto lidem a celkově systémovým změnám napomoci, budu ráda její součástí.

 

Kontaktovat mě můžete zde.

Podporujeme:

Revoluce za 2000