Rok od hladovky uskutečněné na zápraží Ústavního soudu. Dojde nakonec k vyšetřování zločinu exekutora Jíchy?

14.03.2018 10:48
Dnes je tomu na den přesně, kdy zakladatel Nadklamu držel na zápraží Ústavního soudu hladovku. Noční teploty pod bodem mrazu, útoky hlodavce, hlad, nedůstojné podmínky přímo v místech, kde se má dbát na dodržování lidskosti a lidských práv.

hladovka před Ústavním soudem„Malou potřebu jsem nesměl vykonávat v prostorách soudu.“ Okomentoval tehdy Jiří Bezděk nátlakové prostředky ze strany Ústavního soudu.

Spouštěčem hladovky bylo exekuční řízení, ve kterém se exekutor Lukáš Jícha dopustil závažného zločinu zasahování do nezávislosti soudu. Někteří z ústavních soudců, kteří měli případ zločinu Jíchy postoupit plénu, se rozhodli zločin zamést pod koberec odmítáním stížností.

Plenární věci, které by konečně vyřešily problém s exekutory a systémovými chybami ve vymáhání pohledávek, se tak nedostaly k projednání.

V mezidobí státní zastupitelství nepřímo potvrdilo, že ke zmaření rozhodování soudu došlo, zákonné znaky zločinu v jednání exekutora jsou patrné, ale je zde zákonná překážka v podobě zákona o exekucích.

Do zákonné překážky měl vnést světlo právě Ústavní soud projednáním stížností v plénu.

Pro zákonnou překážku naštěstí neběží promlčecí doba k vyšetření zločinu zasahování do nezávislosti soudu exekutorem Lukášem Jíchou. Ústavnímu soudu nic nebrání, aby kdykoli autoremedurou odmítnuté stížnosti v plénu projednal.

Rubrika: "o nás"

Související článek: Prohlášení k ukončení hladovky před Ústavním soudem

Zpět

Chci podpořit Nadklam

Podporujeme:

Revoluce za dva tisíce