Otevřená výzva ústavnímu soudci Jirsovi

09.02.2017 11:31

Vážený pane soudče Jirso,

 

začátkem tohoto roku z mého podnětu zasedalo plénum Ústavního soudu, aby se zabývalo Vašim nepřístojným jednáním, kdy jste obešel své senátní kolegy a rozhodl ve věci, u které ještě ani neuplynula doba pro její podání.

 

My, co se pohybujeme déle v právním prostředí, jsme obeznámeni se zákonnými úpravami a víme, že plénum bezdůvodně nezasedá a že šlo tedy o vážné vybočení z platných norem.

 

Vaší reakcí v návaznosti bylo, že jste v senátu odmítli stížnost, která spadala do působnosti pléna a která měla do budoucna zabránit závažným excesům, aroganci a svévoli soudních exekutorů a přinést nezbytné závěry k systémovým změnám ve vymáhání pohledávek.

 

Co čert nechtěl, v tuto chvíli rozhodujete o stížnosti, jejíž součástí je důkaz o zasahování exekutora do nezávislého rozhodování soudu s použitím výhrůžky s cílem působit na soud.

 

Soudní exekutor označil okresní soud za dlužníka, což samo o sobě je nemožné, hodně troufalé a přes čáru, a přitom užil prvky vyhrožování s cílem působit na soud, kdy přidal výhružku obstavení majetku a zablokování účtů, která je obsažena v poučení exekučního příkazu, čímž dal najevo, že zablokuje chod celého okresního soudu s dopady na všechna civilní i trestní řízení, pokud mu nebude vyhověno.

 

Civilní řízení, kde mělo být rozhodováno o věci jiné, tím spadlo.

 

Přitom nekontrolovanému zneužívání moci exekutory šlo již před dávnou dobou předejít řádným projednáním mé věci.

 

O co tedy jde!?

 

Co tím chcete říct? Mně, kolegům soudcům, lidem v České republice?

 

Já už v tom mám jasno dávno. Protiústavní prvky Exekučního řádu jsem popsal v roce 2013 v právním rozboru tohoto zákona o exekucích. Vaši kolegové z justice asi budou nemile překvapeni ze stávajícího zjištění. A o lidi, o ty Vám zřejmě nikdy nešlo.

 

Nebo snad ano? Jde Vám skutečně o spravedlnost, ústavnost a demokracii?

 

Budete se dál chovat jako zbabělec a největší omyl v taláru, podle a úskočně, schováte se za instituci a nakrmíte všechny okolo nepravdivými tvrzeními nebo se poprvé v životě zachováte jako chlap, nařídíte jednání ve věci a troufnete si konečně protiargumentovat?

 

Proboha, je vás v plénu dvanáct a každý z vás se při jednání může schovat za zbylých jedenáct kolegů.

 

Je to trapný. Z Vaší i vaší strany hodně trapný.

 

 

V Brně dne 9.února 2017

 

 

Jiří Bezděk, v.r.

 

Číst dál návaznou žádost o informace..

 

Zpět