Hledáme lidi ve stejném postavení, kteří nám svou životní výpovědí pomohou docílit lepších změn

17.12.2016 15:04

Hledáme lidi ve stejném postavení, kteří nám svou životní výpovědí pomohou docílit lepších změn:

 

  • v právu na bezplatného advokáta
  • v právu na přístup k soudu
  • v právu na spravedlivý proces
  • v právu na náhradu škod (majetkové a nemajetkové újmy)
  • v právech povinného v exekučních řízeních

 

Jiří Bezděk se narodil v roce 1971. Má dvě děti z rozvedeného manželství. Neoprávněným zásahem exekutorky byl v roce 2010 zbaven majetku. Tehdy se dostal do hmotné nouze. Existenční minimum (2.200,- Kč) mu bylo odebráno v roce 2015 a od té doby má sporadický příjem nebo žádný. Bojuje nejen s úřední represí, ale i s nedostatkem jídla a vyčleněním.

Přesto se mu povedlo v roce 2013 vyvolat veřejný dialog o nekalostech exekutorů. Vypracoval právní rozbor zákona o exekucích. V srpnu 2016 dosáhl u Ústavního soudu precedensu, kdy se soud zabýval meritem stížnosti, aniž by tato byla sepsána a podána advokátem, což je základní podmínkou podání. Pomalu dociluje odstranění všemožných obstrukcí v určování bezplatného advokáta Českou advokátní komorou nebo v ustanovování soudem. Má velký vhled do právních kliček bránící lidem s malými nebo žádnými příjmy k přístupu k soudu a spravedlivému procesu. Na vlastní kůži se přesvědčil o různorodých justičních praktikách, které jsou užívány a maří vypořádání státu za způsobené škody.

Tvé svědectví je významné, aby letité úsilí bylo úspěšně završeno v prospěch nás všech.

Napiš nám svůj životní příběh.

Napiš, kdo jsi, jaký si měl život dřív a jaký ho máš nyní. Napiš, jak jsi se do těžké životní situace dostal a jak vnímáš výkon veřejné moci v tvém životě. Napiš v jakém rozsahu poškození vnímáš následky veřejné moci.

Rozsah poškození není jen majetková újma, ale i černé myšlenky, které tě museli nepochybně v  beznaději provázet. Popiš je a popiš, co by ti pomohlo, aby se ti ulehčilo. Můžou to být peníze, může to být omluva, může to být i změna zákonů. Jen ty víš, co sis musel prožít a co ti může pomoci z tvé situace. Popiš to.

Na závěr svého životního příběhu napiš, jestli jsi ochoten o něm mluvit před soudci jako svědek. Nebo uveď důvody, proč nechceš, co ti v tom brání či z čeho máš obavy, kdyby si vypovídal před soudem.

Tvůj příběh pomůže víc, než si myslíš. Soudci žijí v jiném světě. Oni mají dotatek peněz, za který si mohou koupit to, co nám chybí. Soudci nic nevědí o problémech, které svým smýšlením způsobují nám. Jedno už jsme ale zjistili. Že soudci se bojí konfrontace s námi. Soudci mají strach se konfrontovat s našim slovem. Proto dělají, že jej neslyší, aby se utvrdili ve svých mylných domněnkách. A jen tvůj příběh to může změnit.

Úplným závěrem se podepiš a nezapomeň uvést svůj kontakt na sebe.

 

Napiš svůj životní příběh a pošli jej e-mailem na: info@nadklam.cz

Pro další informace nebo kvůli schůzce zavolej na číslo 730 694 150.


Děkujeme tobě a ostatním, kteří pošlou své příběhy, kteří řeknou o nás dalším.

 

Stav výzvy ke dni 11.7.2017: AKTUÁLNÍ

 

Zpět