DeKod: Den konce dluhů

17.02.2017 13:40

Podporujeme, co má smysl. Podporujeme, co má skutečný význam.

Podpoř taky Den konce dluhů.

V rámci participativního rozpočtu Města Brna jsme navrhli projekt Den konce dluhů (zkráceně DeKod), který má vyvrcholit na Mezinárodní den OSN za odstranění chudoby jarmarkem s doprovodným programem.

Skoncujme s vězením naší mysliVe stáncích krom občerstvení budou nabízeny služby a produkty řešící finanční a právní gramotnost a na hudebním pódiu uslyšíme muzikanty z ulice, hudeníky, kteří mají hluboko do kapsy, a benefiční hvězdy.

Součástí jarmarku bude odhalení pomníčku pro pohřbívání ekonomických trablů, aby tak každý člověk měl možnost kdykoli přijít a například spálit, co jej tíží, nebo zapálit svoji svíčku, která mu bude svítit v jeho životě, či vysadit svůj nový životní cíl.

Výtěžek z jarmarku půjde na podporu tří vítězných projektů samoudržitelného a samostatného životního rozvoje lidí v krizové a těžké životní situaci. Ostatní účastníci doprovodné soutěže projektů Dne konce dluhů dostanou věcné ceny (odbornou literaturu, poukázky na služby finanční a právní gramotnosti a pomoci, poukázky na plnohodnotné bydlení, stravování a ošacení, apod.). Vyhlášení a předání cen bude součástí jarmarku.

Pro všechny budou k dispozici zpovědnice, brainstorming posezení, briefingové oddělení a další, které umožní náhled od ostatních účastníků jarmarku a odborníků na jejich životní situaci, případně přímo získají podporu, kontakty a odpovědi na řešení svých projektů a ekonomických trablů.

Účastníci doprovodné soutěže projektů samoudržitelného a samostatného životního rozvoje dostanou šanci na nový životní start a podmínky pro změnu v životě, které vychází ze skutečných potřeb těchto lidí v krizové a těžké životní situaci, a které minimalizují „jojo efekt“.

Den konce dluhů se podílí na odstraňování chudoby a její příčin.

Den konce dluhů šíří osvětu finanční a právní gramotnosti.

Den konce dluhů podporuje lidskou sounáležitost, a učí svobodě slova a názoru.

Den konce dluhů vrací lidem důstojnost a vytváří důstojné podmínky k žití a vytváří samoudržitelný a samostatný životní rozvoj.

Den konce dluhů se podílí na rozvoji kultury a slučování lidí.

Více o projektu Dne konce dluhů se dozvíš zde. Pokud s projektem souzníš, a chceš podpořit jeho realizaci, klikni na "Líbí se mi".

Pokud chceš přímo podpořit naše aktivity a vznik neziskovky NADKLAM - děti dětem od klamu k prozření, tak můžeš prostřednictvím účtu 2300737484/2010.

Děkujeme.

 

Zpět