Chceš pomáhat a nevíš jak?

17.09.2017 14:58

Oslovili tě naše aktivity a ráda by jsi se zapojila a pomohla? Oslovili tě naše aktivity a rád by jsi se zapojil a pomohl? Zde malý návod, jak na to..

Vyber si, jestli je ti bližší  telefonický nebo písemný kontakt a podle toho zvol, jestli zavoláš nebo napíšeš e-mail.

Krátce se představ, abychom věděli kdo jsi, odkud jsi a že si chceš domluvit schůzku, aby ses mohl/-a zapojit do našich aktivit.

Uveď o sobě, co v současnosti děláš, na čem si už pracoval/-a, jaké máš zkušenosti, v čem si dobrý, v čem si dobrá, nebo co umíš, či co ti tolik nejde, ale rád by jsi to změnil nebo ráda by jsi to změnila.

Jsi na tom tak, že nic neděláš? Že nemáš zkušenosti? Že nic neumíš?

Nevadí! Sděl nám, co by jsi se rád naučil, ráda naučila, na co by jsi si troufnul, troufnula, v čem se chceš zlepšit nebo jaké chceš nabýt zkušenosti. Prostě, sděl, jaké máš plány do budoucna, v čem by jsi se chtěl uplatnit, co bys rád v životě dělal, v čem by jsi se chtěla uplatnit, co bys ráda v životě dělala.

Je dobré dopředu uvést, jaké máš časové možnosti. Pokud studuješ, tak se pravděpodobně dopoledne ničeho nezúčastníš. Pokud chodíš na odpolední brigády nebo do práce, tak logicky navečer taky nic neuděláš. Dej tedy vědět, kdy ti být nápomocen/-a nejlépe vyhovuje a kdy ne.

A pokud víš konkrétně, co chceš, nebo jsi se v některém z našich projektů zhlédnul, zhlédla, tak rovnou řekni, s čím by jsi chtěl pomoct, chtěla pomoci.

Když zavoláš, dozvíš se hned, jak a v čem se můžeš zapojit. Když napíšeš, odpovíme ti, co nejdříve.

Můžeš taky rovnou přijít za námi a podívat se, co a jak děláme, a vše nám sdělit osobně. Stačí si na našich stránkách vyhledat, kde a kdy zrovna budeme něco dělat, a domluvíme se rovnou na místě.

Vše je totiž o domluvě. Takže, budeš-li mít domluvenou schůzku, přijď na ni včas. Pokud ti do schůzky něco vleze nebo budeš mít zdržení, zavolej a omluv se. Uvedeš-li i důvody, tak jen dobře, protože dáš najevo, že ti na spolupráci a pomoci druhým záleží.

Aktuálně se můžeš uplatnit a například pomoci s rozdáváním letáků.

Potřebuješ k tomu ruce, nohy a vědět, co je na letáku napsáno, abys mohl/-a případně lidem odpovědět na jejich otázky. S čím si nebudeš vědět rady, s tím ti pomůžeme..

Získáš tím:

  • vyšší sebevědomí
  • zvýšení komunikačních dovedností
  • kontakt s lidmi (nikdy nevíš, co ti druhý člověk může nabídnout)
  • přehled o dané problematice (exekuce, chudoba)
  • organizační přehled
  • dobrý pocit
  • podíl na pozitivních změnách ve společnosti

Rozhodl jsi se? Stačí už jediné. Kontakt na náš e-mail a telefon nalezneš zde.

Nebo se třeba hodíš na správce webu a sociálních sítí či copywritera, které zrovna hledáme.. ;)

 

Zpět

Podporujeme:

Revoluce za dva tisíce