Vítejte na stránkách vznikající organizace NADKLAM – děti dětem od klamu k prozření

 

Co je nad klamem? Prozření!

 

Prvotní impulz k realizaci Nadklamu u mě nastal koncem ledna roku 2011 a hlavním podnětem byl již rok a půl probíhající rozvod.

 

Chování matky, která vědomky či nevědomě ubližuje vlastním dětem, se do jisté míry dá pochopit. Emoční vypětí, krok do neznáma, větší míra odpovědnosti, stres, tlak okolí. To vše umocněné nepojmenovanou příčinou – pravým důvodem rozchodu partnerů.

Osobně zastávám názor, že za každým partnerským rozchodem stojí odpovědnost obou. Ona nepojmenovaná příčina jak na straně muže tak na straně ženy. Samozřejmě že u obou je jinde a její neřešení postupem času narůstá, až přejde v komunikační problémy páru a následný konec.

Katastrofální a neúčinný se mi jeví až zásah úřadů. Přestože lidstvo má již k dispozici různorodé technologie, postupy, statistiky, zkušenosti a možnosti, tak odpovědné úřední osoby uplatňují zastaralé a strnulé metody, které mají neblahý dopad hlavně na naše malé vyvíjející se osůbky, o které především jde.

Při uplatňování rozvodové praxe dochází především k poškozování základních práv dětí!

 

NADKLAM - děti dětem od klamu k prozřeníDěti vyrostou, a stanou se z nich nakonec taky rodiče. Ale celoživotní následky způsobené rozchodem rodičů nelze vymazat. Všichni jsme byli dětmi a kousek dítěte zůstal v každém z nás. Jdeme, následujeme, vyrůstáme, množíme se. Vyvíjíme se, ale traumata zůstávají. Traumata, ony nepojmenované příčiny, o kterých už ani nevíme, přesto jsou stále s námi.

Právě tato traumata způsobují ve všech oblastech našich životů menší či větší potíže, menšího či většího rázu problémy. Proč tomu tak je? Protože všechny oblasti lidského žití jsou o vztazích a o komunikaci.

 

V červnu 2012 jsem vypracoval Zakládací listinu a Statut společnosti NADKLAM – děti dětem od klamu k prozření.

Co přesně mě vedlo k založení? O čem tato neziskovka bude? Proč trvá její založení tak dlouho? O tom všem jsou a budou články na těchto stránkách, do oficiálního založení společnosti. Potom bude prazentace sloužit k účelům, pro které NADKLAM zakládám.

 

Chcete mít svůj život plnohodnotnější? Dostali jste se do situace, s kterou máte minimální zkušenosti? Není vám lhostejný život nejen vašich dětí a dospívajících?

Vítejte v NADKLAMu! Odpovědi existují na všechny otázky.

 

Podporujeme:

Revoluce za dva tisíce

Náš tip:

Přihláška na Cestu z exekucí

Anketa

Co Vás přivádí na stránky NADKLAMu?

Celkový počet hlasů: 53

Aktuality

Hledáme lidi ve stejném postavení, kteří nám svou životní výpovědí pomohou docílit lepších změn

17.12.2016 15:04
Hledáme lidi ve stejném postavení, kteří nám svou životní výpovědí pomohou docílit lepších...

Pozvánka na besedu "Jak mě exekuce (ne)zničila"

27.10.2016 13:35
Datum:   úterý 6.12.2016 od 17.00 do 19.00 hod Místo:    Fakulta...

Exekuce nejen zasáhne naši peněženku, ale i naši mysl

27.10.2016 12:34
Na Fakultě sociálních studií v Brně proběhl koncem září v komorní atmosféře workshop nahlížející na...

Konečně se rozjíždíme

27.10.2016 11:56
Život je složitý a zkouší naši výdrž. Zkouší, zda si stojíme za svými sny, za svými vizemi. V lednu...